مطالب منتخب سایت
پیوندهای منتخب
خبرنامه


كارگاه ها و دوره هاي آموزشي
پنجمین کنگره انجمن روانشناسی ایران

 

 بنام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست

 مایه مسرت است به استحضار برسانیم که مقدمات برگزاری پنجمین کنگره انجمن روانشناسی ایران فراهم شده است و تا چند روز دیگر، سایت کنگره، در آدرسی که روی پوستر کنگره نیز درج شده است، یعنی آدرس

  www.congress.iranpa.org

آماده دریافت چکیده مقالات کنگره خواهد بود. اطلاعات دقیق از جمله پیام دبیر علمی و محورهای کنگره به زودی در سایت کنگره درج خواهد شد. تنها اطلاعات مهم که اکنون می توان مطرح نمود این است که محور کلی پنجمین کنگره عبارت است از : "روانشناسی پلی به سوی انسان و جامعه سالم" و اینکه مهلت دریافت چکیده مقالات، پایان آبان ماه سال جاری در نظر گرفته شده است.  به امید برگزاری کنگره ای در شان جامعه علمی روانشناسی و انجمن روانشناسی ایران.

روابط عمومی انجمن روانشناسی ایران

  پیام دبیر علمی کنگره 

 

پنجمین کنگرۀ انجمن روان شناسی ایران در روزهای پانزدهم تا هفدهم  اردیبهشت ماه 1394 برگزار خواهد شد. این کنگره در حالی برگزار خواهد شد که نقشِ خطیر انجمن در ارتقاء علم و حرفۀ روان شناسی در ایران بیش از پیش بارز و پراهمیت به نظر می رسد. دقیقاً دو دهه از تاسیس و تجدید حیات انجمن روان شناسی ایران توسط بزرگانی چون زنده یادان دکتر شاملو و دکتر براهنی می گذرد. در این بیست سال، محدودیت ها و کمبودهای جدی آموزشی و پژوهشی تا حد قابل توجهی برطرف شده ولی روان شناسی در ایران همچنان تشنۀ عرض اندام در عرصۀ بین المللی است. متخصصینِ توانمند روان شناس که در فضای دانشگاهی ایران تربیت یافته اند، باید بتوانند یافته ها و تجارب برخاسته از جامعۀ در حال تحول و رشدِ ایران را در اختیار جهانیان قرار دهند و این امر با اتحاد و همکاری پژوهشگران و محققین ایرانی تحقّق خواهد پذیرفت.

 

مانند چهار کنگرۀ قبل، امیدواریم پنجمین کنگرۀ انجمن روان شناسی ایران نیزگام های ارزشمندی در راه ارتقاء روان شناسی بردارد. این هدف از طریق آگاهی متخصصین، اساتید، دانشجویان و دست اندرکاران از فعالیت های پژوهشی و تخصصی یکدیگر امکان پذیر است. امیدواریم تا بتوانیم موضع و موقعیّت علمی و حرفه ای خود را نقد و ارزیابی و مسیر حرکت را به سوی آینده شناسایی و مشخص کنیم. تمام چالش ها و فرضت ها و پویایی جامعۀ ایران ما را بر آن داشته تا با به دست داشتن ابزار و حربۀ ارزشمندی به نام  علم روان شناسی راه های ممکن برای حفظ و ارتقاء جامعه ای سالم و انسان مدار را کنکاش کنیم. بدین منظور، عنوان پنجمین کنگرۀ روان شناسی ایران را "روان شناسی: پُلی به سوی انسان و جامعۀ سالم" برگزیدیم تا پیامی روشن با تاکید بر اهمیت مثبت اندیشی در روان شناسی و گام نهادن به سوی سلامت و بهزیستی روانی باشد.


 

شهریار شهیدی

تیر ماه 1393   

 

  
آلبوم تصاویر
final poster fifth
تازه های کتاب
آشنایی با روانشناسان ایرانی
چکیده پایان نامه دکتری
بحث ویژه
طراحی سایت: متخصص سئو    آمار بازدید سایت: